Zdravé potraviny Alnatura končia v dm drogériách. Útočisko našli v Bille

Na začiatku boli dvaja švagrovia. Jeden založil sieť dm drogerie markt, druhý začal vyrábať zdravé potraviny Alnatura. Tie sa na pultoch nemeckých predajní s drogériou objavovali 33 rokov. Bol by to príbeh so šťastným koncom, keby sa švagrovia po rokoch podnikateľského spolužitia nerozhádali. Rodinné nezhody vyvrcholili tým, že z „dm-ky“ čoskoro zmiznú aj posledné kusy produktov Alnatury. A tu prichádza na scénu tretí protagonista – rakúsky reťazec Billa.

Alnatura má v Bille v OC Centrál vlastný stojan. Zdroj snímky: Igelitka

Billa začala u nás ponúkať produkty Alnatury na jeseň minulého roka. Cereálie, trvanlivé pečivo, omáčky na cestoviny, špeciality z čokolády, prírodné oleje, sladidlá, ovocné džúsy či detská výživa sa spočiatku objavili len vo vybraných bratislavských prevádzkach rakúskej siete.

Je našou snahou jednotlivé produkty v ponuke aktualizovať a obnovovať podľa záujmu zákazníkov
Billa Slovensko

Alnatura v Bille

Avšak postupne by sa mal ich zoznam rozrastať v závislosti od požiadaviek zákazníkov. „Predaj značky Alnatura pribudol v dvoch bratislavských predajniach, v novootvorených predajniach na Mýtnej ulici a na Námestí hraničiarov,“ uvádza Billa Slovensko v stanovisku pre Igelitku.

K širšej ponuke Alnatury v Bille by mohla paradoxne pomôcť práve stopka, ktorú bio potravinám ukázala dm drogéria. „So sortimentom značky Alnatura, ktorý máme v ponuke, samozrejme, aktívne pracujeme. Je našou snahou jednotlivé produkty v ponuke aktualizovať a obnovovať podľa záujmu zákazníkov,“ pokračuje Billa Slovensko.

Rodinné nezhody

Reťazec sa takto zaradil k novým odberateľom, ktorých si musel výrobca zdravých potravín narýchlo hľadať. Zakladateľ Alnatury Götz Rehn sa totiž nepohodol so svojím švagrom, zakladateľom drogérie Götzom Wernerom. Obaja pritom začínali biznis spoločne, čo im pomohlo vyrásť na lídrov vo svojich odboroch.

Škrípať to medzi nimi začalo pravdepodobne pred tromi rokmi, údajne kvôli nezhodám okolo novej zmluvy. Drogéria na to reagovala vlastnou značkou zdravých produktov dmBio, ktoré začali vytláčať z predajní Alnaturu. Tá sa začala obzerať po iných odbytových kanálov. Jedným z nich je aj Billa, v zahraničí aj internetový predaj či vlastné predajne.

Momentálne sa obe spoločnosti súdia. Okrem iného aj o samotnú značku Alnatura. Werner si na ňu nárukuje s tým, že bez „dm-ky“ by žiadna Alnatura nebola.

 

Zoznam predajní Billa so sortimentom Alnatura

Bratislava (Jantárová, Bajkalská 19, Saratovská, Segnerova 4, Rustaveliho 7, Muchovo námestie, Kazanská 6, Nobelovo námestie, Ľudovíta Fullu 1, Mlynská dolina, Pribinova 1/B, Račianska, OC Central, Námestie hraničiarov, Lamačská brána 8)

Záhorská Bystrica (Pri vápenickom potoku)

Bernolákovo (Slnečnicová 5694)

Most pri Bratislave (Bratislavská)