7 dní v obchode. Ministerstvo je prekvapené z výsledkov, ktoré poznáme

Sieť predajní slovenských farmárov sa rozrástla a Lidl sa chváli privátnymi značkami. Toto sú hlavné udalosti uplynulého týždňa v slovenskom obchode.

Dvojaká kvalita: Prieskum potvrdil prieskum

Ministerstvo pôdohospodárstva už po druhýkrát porovnávalo zloženie potravín rovnakej značky, ktoré sa predávajú u nás a v Rakúsku. Tak ako minule, výsledky ukázali, že produkty síce môžu vyzerať rovnako, ale mnoho z nich má iné zloženie. Z 33 porovnávaných produktov zistili väčšie rozdiely pri polovici z nich. Napríklad tak ako minule, aj teraz test ukázal, že v rybích prstoch Iglo jeme menej mäsa ako Rakúšania.

Zdroj snímky: Lidl

Lidl sa chváli, že jeho „fejky“ sú lacnejšie

Lidl predstavil kampaň, v ktorej porovnáva značkové a svoje privátne produkty. „Priamo spotrebitelia rozhodli, že oba ochutnané výrobky chutia výborne. Má teda cenu hľadať rozdiel? Lidl odpovedá: áno, má! Podstatný rozdiel medzi týmito výrobkami totiž nespočíva v chuti, ale v cene,“ hovorí diskontný reťazec. Akoby vlastne tvrdil, že síce napodobnil chuť značkového produktu, no ponúka ho cenovo výhodnejšie.

Namiesto Coca-Coly ocot i malinovky: Areál je predaný

Coca-Cola vo svoje slovenskej fabrike v Lúke pri Piešťanoch zastavila výrobu viac ako pred rokom. Odvtedy sa špekulovalo, kto výrobné linky kúpi. Denník Sme pred časom informoval, že areál má prebrať slovenská skupina značiek alko i nealko nápojov okolo podnikateľa Jána Sabola. Týždenník Trend spresnil, že sabolovci tam chcú okrem výroby limonád presunúť aj výrobu octov a skladovať i svoje liehoviny, ktoré produkuje liptovskomikulášsky St.Nicolaus. Obchod je spečatený. Američania z Coca-Coly sa dohodli na predaji výrobno-distribučného komplexu spoločnosti Priemyselný areál Lúka. Tá je spoločným podnikom spoločnosti Slovenské liehovary a likérky a spoločnosti Waterholding.

Zdroj snímky: Farmfoods

Farmfoods rastú: Otvorili v Rimavskej Sobote

Desať slovenských farmárov sa dalo dokopy a spolu budujú sieť potravín, v ktorej chcú predávať výlučne slovenské potraviny. Farmfoods na svojej stránke píšu, že momentálne budujú sieť 65 predajní po celom Slovensku. Zatiaľ fungujú ako 13 pojazdných, jedna obslužná a jedna samoobslužná predajňa. V piatok otvorili svoju prevádzku v Rimavskej Sobote.

Zdroj snímok: Dove

Dove zverejnil rasistickú reklamu. Zase

Značka kozmetiky Dove sa ospravedlnila za gifko, ktoré zverejnila na svojom Facebooku. Černoška si po použití sprchového gélu Dove stiahne tričko a je z nej razom beloška. Nejde pritom o jediný prešľap. Už v minulosti značku kritizovali za obrázok troch vedľa seba stojacich žien, ktoré prechádzali od najtmavšieho odtieňa pleti po najsvetlejší a nad nimi svietil nápis „Pred“ a „Po“.