7 dní v obchode. Čipované maslo i motyka online

Knižný biznis roka, modelka v diskonte i žarty z Banskej Bystrice. Toto sú hlavné udalosti uplynulého týždňa v slovenskom obchode.

Martinus rastie v kamenných prevádzkach i na internete. Zdroj snímky: Martinus

Knižný biznis roka: Martinus zhltol Gorilu
Už teraz bol Martinus.sk najväčším internetovým kníhkupectvom u nás. Po kúpe svojho konkurenta Gorila.sk si túto pozíciu ešte upevní. „Web Gorila.sk bude naďalej prevádzkovaný ako samostatná značka,“ povedal pre denník N šéf Martinusu Michal Meško. Koľko za Gorilu zaplatil, neprezradil. Obchod sa netýka piatich kaviarní, ktoré Gorila prevádzkuje. Práve na gastro sa chcú ich majitelia sústrediť, čo malo byť aj dôvodom toho, prečo sa rozhodli knižný biznis predať.

 

Maslová kríza nekončí: Tesco ho čipuje

V Česku získava maslo hodnotu zlata. Ešte len nedávno sa podnapitý muž pokúsil z obchodu ukradnúť 150 kociek masla. Tento týždeň sa portálu idnes.cz podarilo zistiť, že Tesco na Smíchovskej tržnici v Prahe maslo začipovalo, aby tak predchádzalo krádežiam. Tie sa množia. Portál pripomenul prípad, keď si kuchár v jednom z karlovarských hotelov v priebehu dvoch mesiacov vyniesol zo skladu maslo v hodnote desaťtisíc korún. Prečo je maslo v súčasnosti také drahé, písala Igelitka tu.

 

Rumová aféra: Koniec tuzemáku?

Po zásobách masla si ľudia možno začnú robiť aj zásoby tuzemáku. Európska komisia si vzala na mušku rumovú arómu, ktorá sa do neho i do rôznych cukroviniek pridáva. Našla v nej látky, ktoré môžu škodiť zdraviu. Zatiaľ však nie je jasné v akých množstvách. Hoci niektorí výrobcovia sa boja zákazu tuzemáku, sám Brusel je vo vyjadreniach opatrnejší a hovorí, že si k rumu ešte sadne pracovná skupina a rozhodne či sa upraví množstvo takýchto látok v aróme.

 

Motyka online: Hornbach spustil e-shop

Aj domáci kutil má doma počítač a stavebný materál si môže objednať online. Hornbach, ktorý má na Slovensku tri prevádzky spustil e-shop. Ponúkne vrátenie tovaru do 28 dní a dopravu zadarmo na objednávku nad 40 eur, ktorá sa zmestí do škatule s rozmermi 60 x 40 x 40 centimetrov.

 

Modelka v diskonte: Heidi šla ako po masle

Lidl získal pre svoju značku oblečenia Esmara silné meno. Novú kolekciu pre neho pripravila modelka Heidi Klum. A ako sa dalo očakávať, šla ako po masle. Kampaň #letswow však až taká wow nebola, keď po vášnivom nakupovaní ostali v obchodoch pohodené škatule i porozhadzované módne kúsky kade-tade. Ako to na nákupoch vyzeralo, písala Igelitka tu.

 

Zdroj snímky: NC Terminal

Autobusom na nákupy: Banská Bystrica otvorila Terminal

Názov Terminal Vlak Bus Shopping sa dostal na pranier internetových vtipov, keďže skombinoval anglické slová so slovenským vlakom. Inak sa ale banskobystrická stanica označuje za najmodernejšiu u nás. Okrem nástupíšť však ponúka aj nakupovanie. Obchodné centrum tvorí 40 prevádzok, ktoré si prenajali napríklad C&A, Lindex, Takko, Deichmann, CCC, športové potreby Sportissimo, elektro Okay či kníhkupectvo Martinus.